Czy laserowa depilacja boli?
2020-01-04 1:46:06
Czy laserowa depilacja oznacza ból?
Wiele kobiet obawia się, że laserowa depilacja wiąże się z nadmiernym bólem podczas zabiegu. Należy podkreślić, że to, jak zareagujemy na zabieg jest ściśle powiązane ze stężeniem melaniny w naskórku. Energia świetlna jest pochłaniana przez pigment znajdujący się w skórze. Jeśli nasze włoski są grubsze i ciemniejsze a nasza skóra ma bardziej jasny odcień, możemy odczuwać pewne dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Nie są one jednak na tyle duże, aby były podstawą do znieczulenia – można porównać je do ukłucia igłą. Dyskomfort możemy odczuwać również w miejscach, w których skóra jest cieńsza, np. okolice twarzy, wąsik.
Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Skórę przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem laserowej depilacji zrezygnujmy z natłuszczania jej balsamami i ciężkimi kremami. Przed wykonaniem depilacji zazwyczaj stosuje się testy na skórze, aby sprawdzić, jak zareaguje ona na laser. Przed zabiegiem zaleca się zgolenie włosków maszynką. Ważne, aby nie stosować wosku ani depilatora, które wyrwą włosy wraz z cebulkami. Wówczas efekty depilacji laserowej mogą nie być dla nas zadowalające. Zarówno przed, jak i po kuracji należy także zrezygnować z intensywnego opalania skóry.
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
W dniu zabiegu osoba wykonująca zabieg zada nam kilka szczegółowych pytań lub poprosi o wypełnienie kwestionariusza, aby poznać obecny stan zdrowotny pacjentki. Pozwala to wykluczyć ewentualne powikłania po zabiegu. Następnie wykonywany jest zabieg właściwy. Za pomocą wiązki laserowej melanina znajdująca się we wnętrzu włosków pochłania światło, powodując całkowite zniszczenie struktury włosów. Zabiegi laserowej depilacji wykonuje się w seriach. Zaleca się, aby odstępy pomiędzy seriami wynosiły kilka tygodni. Optymalnie jest wykonać minimum 6 zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty. Odczucia w trakcie i bezpośrednio po zabiegu bywają różne i uzależnione są również od indywidualnego progu bólu, jaki u każdego jest inny. Różne bywają też reakcje skóry na zabieg. Może być ona delikatnie zaczerwieniona i rozgrzana. Niektórzy odczuwają też pieczenie. Zazwyczaj po kilku godzinach od zabiegu skóra wraca do normy i wszelkie nieprzyjemne objawy ustępują.
Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl |