Nici liftingujące – czym są i kiedy warto z nich skorzystać?
2019-05-01 2:13:33
Lifting to skomplikowany zabieg operacyjny w ramach chirurgii plastycznej. Są jednak alternatywne procedury, które pozwalają na uzyskanie równie dobrych rezultatów – bez wysokiego ryzyka skutków ubocznych i długotrwałej rekonwalescencji. Medycyna estetyczna oferuje szereg różnych usług w tym zakresie – jedną z nich jest wszczepienie nici liftingujących.
Czym dokładnie są nici liftingujące? Jak działają? Kiedy warto je wybrać? Jak wygląda zabieg tego rodzaju? Gdzie można go wykonać?
Nici liftingujące – co to jest?
Nici liftingujące (nici PDO) stosowane w medycynie estetycznej to specjalne narzędzie, które pozwala na odbudowę, rewitalizację oraz odmłodzenie skóry.
Ich wszczepienie to mało inwazyjny, bezpieczny zabieg, który prowadzony jest bez potrzeby szczególnego przygotowania ze strony pacjenta.
W użyciu znajdują się różne rodzaje nici liftingujących. Są to nici gładkie, które odmładzają i ujędrniają skórę, a także pogrubiają jej strukturę i poprawiają napięcie i nawilżenie. Drugi rodzaj nici to nici z haczykami typu Barb, które dodatkowo unoszą skórę i pozwalają na modelowanie kształtu twarzy.
Jak działają nici liftingujące?
Nici liftingujące wykonane są ze specjalnego materiału – polidioksanonu. Jest on używany w medycynie do produkcji nowoczesnych, rozpuszczalnych nici do szwów.
Nici liftingujące wszczepione pod skórę działają wielokierunkowo, dzięki czemu zabiegi medycyny estetycznej z ich udziałem są także tak skuteczne:
-
pobudzają tworzenie się nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego – naturalnie wspierają odzyskanie młodości przez skórę, a tym samym nadają jej większą jędrność, sprężystość i nawilżenie
-
pozwalają na wymodelowanie rysów twarzy – dzięki temu działają jak lifting chirurgiczny, ale są znacznie bezpieczniejsze w stosowaniu
Pierwsze efekty widać już tego samego dnia po zabiegu. Aktywacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego następuje po około 14 dniach i trwa aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się nici, czyli przez około 9 miesięcy. Ostatecznie nić wchłania się, ale skóra nadal pozostaje jędrna, gęsta i dobrze nawilżona.
Nici liftingujące – wskazania do zabiegu:
-
wiek powyżej 30 lat – rewitalizacja skóry, wsparcie procesów przeciwstarzeniowych (anti-aging)
-
odbudowa zniszczonej, mało jędrnej skóry
-
lifting skóry – pogorszenie owalu twarzy, widoczne zmarszczki na czole, w okolicy oczu
-
opadające, pomarszczone policzki i partia pod dolną szczęką
Warto także wskazać, że medycyna estetyczna stosuje nici liftingujące również na ciało, na przykład w celu ujędrnienia piersi, wygładzenia zmarszczek na dekolcie, na zwiotczałe tkanki na brzuchu, nogach, ramionach, pośladkach.
Jak wygląda zabieg wszczepienia nici liftingujących?
Zabieg polega na wszczepieniu odpowiednio dobranych nici PDO w określone partie twarzy albo ciała. Przed zabiegiem pacjent bierze udział w konsultacji lekarskiej.
Nici wszczepiane są cienkimi igłami pod skórę w odpowiednim kierunku, aby uzyskać oczekiwany efekt. Sam zabieg nie jest bolesny – pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia. Skórę można dodatkowo znieczulić z użyciem specjalnych kremów znieczulających.
Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie w miejscu wkłucia, a także niewielki obrzęk. Objawy te najczęściej zanikają w ciągu kilku godzin.
Do skorzystania z zabiegu zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej Ursynów z Warszawy.